Про нас.

Кредитна спілка «Менчул»

Відомості про державну реєстрацію в ЄДР:

  • Дата та номер державної реєстрації: 19.02.2004 р.
  • Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи: А00 661010
  • Номер запису: 1 325 120 0000 000316
  • Ідентифікаційний код юридичної особи: 26527897

Кредитна спілка "Менчул" діє відповідно до вимог Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про кредитні спілки" та "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", а також інших законів і прийнятих відповідно до них підзаконних нормативно-правових актів.

  • Мета створення і завдання
  • Принципи діяльності
  • Юридичний статус
  • Членство у КС "Менчул"

Мета створення і завдання кредитної спілки

Кредитна спілка "Менчул" – неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Завдання кредитної спілки полягає у задоволенні потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг шляхом здійснення діяльності, передбаченої Статутом КС "Менчул".

Діяльність кредитної спілкиґрунтується на таких основних принципах:

  • добровільність вступу та свобода виходу з кредитної спілки
  • рівноправність членів кредитної спілки
  • самоврядування
  • гласність

Для виконання своїх завдань кредитна спілка здійснює таку діяльність:

·         приймає вступні та обов'язкові пайові та інші внески від чле­нів спілки, нараховує та виплачує плату (проценти), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки;

·         надає кредити своїм членам на умовах їх платності, строковості та забезпеченості в готівковій та безготівковій формі, нараховує та отримує проценти за кредитами, наданими своїм членам. Отри­мувати кредити від імені членів кредитної спілки можуть також се­лянські (фермерські) господарства та приватні підприємства, які знаходяться у їх власності. Розмір кредиту, наданого одному чле­ну кредитної спілки, не може перевищувати 20 відсотків від капі­талу кредитної спілки;

·         залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки як у готівковій, так і в безготівковій формі, нараховує та виплачує плату (проценти) на внески (вклади), що знаходяться на депозитних рахунках членів кредитної спілки. Зо­бов'язання кредитної спілки перед одним своїм членом не можуть бути більше 10 відсотків від загальних зобов'язань кредитної спілки;

·         виступає поручителем виконання членом спілки зобов'язань перед третіми особами;

·         у разі участі в об'єднаній кредитній спілці сплачує вступні, пайові та інші внески до об'єднаної кредитної спілки;

·         розміщує тимчасово вільні кошти на депозитних рахунках в установах банків, які мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян, об'єднаній кредитній спілці, а також придбаває держав­ні цінні папери, перелік яких установлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі — Нацкомфінпослуг), та паї кооперативних банків;

·         залучає на договірних умовах кредити банків, кредити об'єд­наної кредитної спілки, кошти інших установ та організацій виключ­но для надання кредитів своїм членам, якщо інше не встановлено рішенням Нацкомфінпослуг. Загальна сума залучених коштів, у тому числі кредитів, не може перевищувати 50 відсотків вартості загаль­них зобов'язань та капіталу кредитної спілки на момент залучення;

·         надає кредити іншим кредитним спілкам, нараховує та отримує проценти за такими кредитами, якщо інше не вста­новлено рішенням Нацкомфінпослуг;

·         виступає членом платіжних систем, зокрема здійснює переказ коштів;

·         оплачує за дорученням своїх членів вартість товарів, робіт і послуг у межах наданоих їм кредитів;

·         провадить благодійну діяльність за рахунок коштів спеціаль­но створених для цього фондів.

Юридичний статус кредитної спілки

Кредитна спілка є юридичною особою, має самостійний ба­ланс, банківські рахунки, які відкриває і використовує згідно із зако­нодавством у самостійно обраних банківських установах, а також пе­чатку, штамп та бланки із своїм найменуванням, власну символіку.

Кредитна спілка набуває статусу юридичної особи з дати її державної реєстрації в порядку, визначеному Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”.

Надання кредитній спілці статусу фінансової установи здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі –Нацкомфінпослуг) відповідно до вимог Закону України «Про кредитні спілки» та нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг.

Кредитна спілка може укладати від свого імені договори та інші угоди, які не суперечать нормативно-правовим актам та цьо­му Статуту, набувати майнові та немайнові права, мати обов'язки, що випливають із законодавства України та укладених кредитною спілкою угод, бути позивачем і відповідачем у судах, отримувати ліцензії відповідно до закону.

Кредитна спілка може бути учасником однієї об'єднаної кредитної спілки.

Кредитна спілка не може бути засновником, співзасновником або учасником суб'єкта (суб'єктів) підприємницької діяльнос­ті, крім місцевого кооперативного банку, як на території України, так і за її межами.

Кредитна спілка може бути членом асоціацій кредитних спілок.

Кредитна спілка діє на основі самофінансування, несе від­повідальність за наслідки своєї діяльності та виконання зо­бов'язань перед своїми членами, партнерами, державним та міс­цевими бюджетами.

Кредитна спілка несе відповідальність за своїми зо­бов'язаннями у межах вартості майна, яке належить їй на праві власності.

В Кредитної спілки «Менчул» відсутні відокремлені підрозділи.

Державний реєстр фінансових установрозташований за посиланнямkis.bank.gov.ua.

Щодо кредитної спілки відсутні відомості про порушення провадження у справі про банкрутство, застосування процедури санації фінансової установи та відомості про початок процедури ліквідації.

Відомості про власників істотної участі (у тому числі осіб, які здійснюють контроль за фінансовою установою)

Відповідно до особливостей створення та функціонування кредитних спілок, що визначені Законом "Про кредитні спілки", у кредитної спілки відсутні власники істотної участі

Членство у КС "Менчул"

Для отримання фінансових послуг від кредитної спілки, необхідно стати її членом, а для цього – пройти відповідну процедуру, сплативши вступний та обов’язковий пайовий внески.

Членами Кредитної спілки можуть бути мешканці Закарпатської області та члени їх сімей, іноземні громадяни, особи без громадянства, які постійно проживають в Закарпатській області, яким виповнилося 18 років, не обмежених судом у дієздатності, що не перебувають у місцях позбавлення волі..

Щоб стати членом кредитної спілки необхідно:

  • подати встановленої форми заяву
  • пред'явити паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу) та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера
  • одноразово сплатити вступний внесок (150 грн.) та обов'язковий пайовий внесок (50 грн.)

Члени кредитної спілки можуть зберігати свої грошові кошти, накопичувати їх та отримувати додатковий дохід, а також мають можливість отримати кредит на споживчі потреби, ремонт, лікування, навчання, розвиток підприємницької діяльності та інші потреби.

Всі члени кредитної спілки мають рівні права та обов'язки незалежно від розмірів пайових внесків. Голосування на Загальних зборах відбувається за принципом: один член кредитної спілки, присутній на зборах, - один голос.

Припинення членства у кредитній спілці

Припинення членства в кредитній спілці може відбуватись у випадках:

1) смерті особи — члена спілки;

2) виключення члена кредитної спілки у разі порушення ним цього Статуту;

3) добровільного виходу з членів спілки.

Рішення про припинення членства в разі смерті члена кредитної спілки приймається спостережною радою або правлін­ням (у разі делегування йому цього повноваження) на підставі сві­доцтва про смерть або рішення суду про визнання громадянина померлим, що вступило в законну силу. Членство припиняється з дня прийняття рішення про припинення членства.

Рішення про виключення члена в разі порушення ним Статуту приймається загальними зборами спілки за поданням спостережної ради. Перед голосуванням члену спілки обов'язково на дається можливість висловитись.

Кожен член кредитної спілки має право в будь-який час вий­ти з кредитної спілки за власним бажанням. Для цього він повинен по­дати письмову заяву до правління про добровільний вихід з кредитної спілки. Правління передає цю заяву до спостережної ради разом із повною інформацією про внески та вклади члена, належний йому до­хід та отримані ним кредити, а також іншою необхідною інформацією Спостережна рада або правління (у разі делегування йому цього повноваження) на найближчому засіданні повинна розглянути заяву члена спілки та прийняти рішення про припинення його членства.

У разі добровільного виходу особи з членів кредитної спілки або виключення її внаслідок порушення цього Статуту нею мають бути повністю сплачені отримані від кредитної спілки кредити.

Членові спілки, який вибуває, кредитна спілка виплачує всі його пайові внески та вклади разом із належним доходом після відрахування його заборгованостей перед спілкою.

Днем припинення членства у кредитній спілці вважається день прийняття загальними зборами членів кредитної спілки або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення.

У разі припинення членства фізичної особи у кредитні і спілці вступний внесок їй не повертається. Отримання обов'язкового пайового внеску фізичною особою можливе лише у разі припинення її членства в кредитній спілці.

Повернення обов'язкового пайового та інших внесків крім вступного внеску, провадиться в порядку, передбаченому цим Статутом та відповідними положеннями кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після прийняття загальними збо­рами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рі­шення. Повернення внесків (вкладів) члена кредитної спілки на депозитні рахунки провадиться за взаємною згодою сто­рін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором.

Нарахована на пайові внески члена плата (проценти) виплачується йому згідно з відповідними положеннями кредитної спілки.

 

Залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення здійснюється кредитною спілкою від членів кредитної спілки шляхом залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки.

Надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту – фінансова послуга, яка згідно зі статтею 21 Закону України “Про кредитні спілки” передбачає надання кредитною спілкою кредитів своїм членам на підставі кредитного договору або іншого договору, який має всі ознаки кредитного договору, визначені статтею 1054 Цивільного кодексу України.

Порядок та умови надання зазначених фінансових послуг містяться у Положенні про фінансові послуги Кредитної спілки «Менчул» та примірних договорах про надання фінансових послуг за посиланням „Положення про фінансові послуги Кредитної спілки „Менчул”, Примірний договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок на вимогу тут, Примірний договір про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок тут, Примірний договір про споживчий кредит мікрокредит про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту (загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати)тут, Примірний договір про споживчий кредит про надання коштів у позику, в тому числі і на умовах фінансового кредиту тут, які знаходиться на цьому вебсайті у розділі «Фінансові послуги».

З інформацією про вартість, ціну/тарифи, розмір плати (проценти) щодо фінансових послуг залежно від виду фінансової послуги можна ознайомитися на цьому вебсайті у розділі «Послуги»-«Кредити»за посиланнями „Процентні ставки за видами умов надання кредитів членам кредитної спілки” та «Послуги»-«Депозити» „Річні процентні ставки за видами внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки”.

При наданні фінансових послуг кредитна спілка керується вимогами підпункту 165.1.29 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України, згідно яких до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу члена кредитної спілки – платника податку не включаються, зокрема, основна сума внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, яка повертається члену кредитної спілки, а також основна сума кредиту, що отримується членом кредитної спілки (протягом строку дії договору).

Відповідно до підпункту 170.4.1 пункту 170.4 статті 170 Податкового кодексу України кредитна спілка є податковим агентом члена кредитної спілки – платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів за користування внеском (вкладом) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, і сплачує (перераховує) до бюджету у строки, визначені цим Кодексом для місячного податкового періоду, загальну суму податку, нарахованого за ставкою 18%, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці. Також, з таких доходів у вигляді процентів стягується військовий збір у розмірі 1,5 % відповідно до пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Надання споживчих кредитів здійснюється кредитною спілкою з дотриманням вимог Закону України „Про споживче кредитування”.

Загальна вартість споживчого кредиту включає загальний розмір кредиту, тобто суму коштів, які надані та/або можуть бути надані споживачу за договором про споживчий кредит та проценти за користування кредитом.

Сума процентів за користування кредитом розраховується з використанням процентної ставки, затвердженої рішенням спостережної ради кредитної спілки для певного виду споживчого кредиту, яке розміщено за посиланнями „Процентні ставки за видами умов надання кредитів членам кредитної спілки”, та режиму сплати процентів і основної суми кредиту, які визначені у п.п. (3.2.1.5.) Положення про фінансові послуги кредитної спілки „Менчул”.

При наданні фінансових послуг комісії та будь-які інші обов’язкові платежі за супровідні послуги кредитної спілки відсутні. Кредитна спілка не користується послугами кредитних посередників. Комісії та інші обов'язкові платежі за супровідні послуги, пов'язані з наданням, обслуговуванням і поверненням споживчого кредиту (уключаючи комісії за обслуговування кредитної заборгованості, юридичне оформлення та інші платежі), кредитного посередника та третіх осіб [комісії за розрахунково-касове обслуговування банку, у якому відкритий рахунок кредитної спілки (під час зарахування коштів у рахунок погашення споживчого кредиту), страхові та податкові платежі, збори на обов'язкове державне пенсійне страхування, біржові збори, платежі за послуги державних реєстраторів, нотаріусів та інших осіб, а також інші обов'язкові платежі], відсутні.

До загальних витрат за споживчим кредитом не включаються:

• платежі, що підлягають сплаті Позичальником у разі невиконання його обов'язків, передбачених договором споживчого кредиту;

• платежі з оплати товарів (робіт, послуг), які Позичальник зобов'язаний здійснити незалежно від того, чи правочин укладено з оплатою за рахунок власних коштів Позичальника чи за рахунок кредиту.

 

Наші контакти

90400, Закарпатська обл., Хутський р-н., м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 41

ks04menchul@gmail.com

+38 (031)424-33-71

Слідуй за нами

© Кредитна спілка «Менчул». Всі права захищені.

Powered by UIJS Platform